Modul fibra optica SFP 1.25G – Hikvision HK-SFP-1.25G-1310-DF-MM

Modul fibra optica SFP 1.25G – Hikvision HK-SFP-1.25G-1310-DF-MM

84,24 lei exclusiv TVA, 100,25 lei inclusiv TVA

SKU: HK-SFP-1.25G-1310-DF-MM Categorie:

Modul fibra optica SFP 1.25G – HIKVISION HK-SFP-1.25G-1310-DF-MM

Specificatii

Producator: HIKVISION
Tip Fibra Optica: Duplex 62.5/125um 50/125um
Lungime unda: 1310nm (Tx1310nm/Rx1310nm)
Distanta transmisie: max. 1km
Tip conector: LC
Viteza transmisie: 1.25 Gbps
Putere emisie: -9 ~ -3dB m
Sensibilitate receptie: -20 dBm
Tensiune alimentare: DC 3.3V
Temperatura operare: -0?C ~ +70?C
Dimensiuni: 57.2mm×13.7mm×12.5mm

DESCRIERE

Acest modul de la Hikvision este un dispozitiv de transmisie prin fibr? optic? de tip duplex, compatibil cu fibrele optice de tip 62.5/125um ?i 50/125um. Este proiectat pentru a transmite semnale pe o lungime de und? de 1310nm, at?t pentru emisie (Tx) c?t ?i pentru recep?ie (Rx), ceea ce ?l face eficient pentru diverse aplica?ii de re?ea.

Unul dintre punctele forte ale acestui modul este capacitatea sa de a transmite date pe distan?e de p?n? la 1 kilometru, ceea ce ?l face ideal pentru re?elele care necesit? transmisii pe distan?e medii. Viteza de transmisie a modulului este de 1.25 Gbps, asigur?nd un transfer de date rapid ?i eficient, crucial pentru aplica?iile care necesit? l??imi de band? mari.

Conectorul de tip LC folosit de acest modul este bine cunoscut pentru fiabilitatea ?i dimensiunile sale compacte, facilit?nd conexiuni u?oare ?i sigure. ?n ceea ce prive?te puterea de emisie, aceasta variaz? ?ntre -9 ?i -3dBm, iar sensibilitatea la recep?ie este de -20 dBm, oferind o performan?? solid? ?n ceea ce prive?te calitatea semnalului.

Modulul necesit? o tensiune de alimentare de DC 3.3V, iar gama sa de temperatur? de operare este ?ntre -0C ?i +70C, ceea ce ?l face adecvat pentru a fi utilizat ?n diverse medii de lucru. ?n ceea ce prive?te dimensiunile, acesta este destul de compact, av?nd dimensiuni de 57.2mm x 13.7mm x 12.5mm, f?c?ndu-l u?or de integrat ?n echipamentele existente f?r? a necesita mult spa?iu suplimentar.

Acest modul Hikvision este o solu?ie eficient? ?i de ?nalt? performan?? pentru transmisia de date pe distan?e medii, ideal? pentru utilizarea ?n re?elele de comunica?ii care necesit? viteze mari de transmisie ?i fiabilitate pe distan?e considerabile.

Descarca:

Fisa tehnica

Certificat conformitate

Brand

Rovision

Recenzii

Nu există recenzii până acum.

Fii primul care adaugi o recenzie la „Modul fibra optica SFP 1.25G – Hikvision HK-SFP-1.25G-1310-DF-MM”
Shopping Cart
Scroll to Top